عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد(مقام معظم رهبری ) / اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد، نتیجه اش یک جا ایستادن، درجازدن و با دنیای پیرامون خود بیگانه تر شدن است.(مقام معظم رهبری ) / بدون ژرف یابی در هیچ مقوله ای نمی توان به هدفهای والا دست یافت.(مقام معظم رهبری ) / کارهای پژوهشی حوزه باید بتواند منظومه کاملی را به وجود بیاورد تا همه نیازهایی را که حوزه متصدی آن است، و بدان اهتمام دارد پوشش دهد.(مقام معظم رهبری )
.:: سخن نخست ::.
« مدیر مسئول (حجت الاسلام و المسلمین قاسمی) »
در این شماره مجله پلکان در فضای عطرآگین و معنوی آنات و لحظات مبارک ماه های رجب المرجب و شعبان المعظم به زیور طبع آراسته و به رویت شما دوست عزیز می رسد.از این رو اعیاد مبارک پیش رو را خصوصا ًعید مبعث عظمای رسول اعظم خاتم انبیاء محمد مصطفی a و میلاد مسعود خاتم الاوصیاء بقیه الله الاعظم مهدی موعودf را به محضر مبارک آن امام منتظر و تمامی دلباختگان حضرتش از سوی هیئت تحریریه و متصدیان مجله تهنیت عرض می نمائیم.
با رسالت نبی اکرم در یوم مبعث حرکت اخراج بندگان از ظلمت جهل، فساد و ذلالت، الحاد و ضلالت ،ظلم و تباهی(ابراهیم / 1) و ایصال آنان به نور و کرامت،توحید و هدایت،عدالت پیشگی و سعادت رسما آغاز و عن قریب است(هود/ 81) که با ظهور منجی عالم ،مهدی موعود f{م-ح-م-د آخر} به اتمام و کمال برسد(قصص / 5)؛ (مائده / 3).
در این چرخه نورانی نقش علماء ربانی و متعلمان متاله ، به میزان ظرفیت و قابلیت وجودشان در پیشگاه خداوند منان مغفول نمی باشد و قطعا منظور می​گردد؛ لذا هرآنکه بیشتر از آن بعثت عظما منبعث گشت و مستفیض شد از سایرین پیش تر و بر دیگران تاثیر گذار تر خواهد بود و تو ای سالک کوی حقیقت محمدی که بر خان پر مهر و نور او نشسته ای و توفیق یارت شد،اوقات مغتنم شمار و فرصت غنیمت دان و بدان زمان پر بهاترین کالاست که در اختیارت قرار گرفته است!
و بدان با اندیشه صحیح و تشخیص اولویت های زندگی و تمرکز بر آن و حرکت وثیق و استوار همراه با سرعت مطمئن و پیوسته با تدبیر و تدبر امور جانبی و عارضی به گونه ای که از معدّات رسیدن به هدف گردد نه از متلفات، می​توانی بهره خود را مضاعف و به مقصود نهایی نائل گردی .
بدان سریع دویدن مهم نیست،در مسیر دویدن مهم است.نگذار دیگران نحوه گذراندن عمرتان را تعیین کنند.نباید این فرصت بدست آمده را حتی به میزان خواندن یک پیامک بیهوده هدر داد.
عوامل و اتفاقات بیرونی در ید قدرت ما نیست لکن ما مسئولیت درون خود را داریم و آن قابل کنترل و جهت دادن است.عوامل بازدارنده را شناسایی نموده واز آن ها بجدّ پرهیز کنید.
همواره آن چیزی که در وجودمان و افکارمان است مهم​تر و تاثیرگذارتر از هرآن چیزی است که در بیرون زندگی با آن مواجه هستیم.نقش عوامل خارجی با تغییر نگرش​ها و گرایش​ها نقششان تغییر می​کند.چه نیکو حافظ دانا و روشن ضمیر فرمود :
«ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ای بی خبر زلذت شرب مدام ما»

اگر بخواهیم در چرخه بعثت عظمای رسول اعظم قرار گیریم و منبعث گردیم و خود در ظل آن بعثتی نو بنماییم می بایست از خود آغاز کنیم.تغییر نگرش و سپس گرایش در موفقیت آدمی تاثیر بنیادین دارد.
انتظار نداشته باشید همه چیز برایتان مهیا باشد آنگاه شروع کنید، بلکه باید خود را مانند شناگر ماهر در میان امواج سهمگین از آب در آورید.
هر روز باید به هدفتان نزدیک تر شوید و بدانید که فردای شما بستگی به امروزتان دارد؛ لذا از امروزتان یک معجزه بسازید.
نقطه آغازین این بعثت باشید یعنی مصداق تغییری که می خواهید در دنیا اتفاق افتد!

والسلام علی من اتّبع الهدی

نقشه سایت :: sitemap