عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد(مقام معظم رهبری ) / اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد، نتیجه اش یک جا ایستادن، درجازدن و با دنیای پیرامون خود بیگانه تر شدن است.(مقام معظم رهبری ) / بدون ژرف یابی در هیچ مقوله ای نمی توان به هدفهای والا دست یافت.(مقام معظم رهبری ) / کارهای پژوهشی حوزه باید بتواند منظومه کاملی را به وجود بیاورد تا همه نیازهایی را که حوزه متصدی آن است، و بدان اهتمام دارد پوشش دهد.(مقام معظم رهبری )
صفحه اول فصلنامه علمی تخصصی محفل شماره اول نشست معاونان پژوهش مدارس علمیه استان تهران
.:: نشست معاونان پژوهش مدارس علمیه استان تهران ::.
نشست معاونان پژوهش مدارس علمیه استان تهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی عماد در ساختمان مرکز مدیریت حوزه‌های تهران برگزار شد.
در حاشیه این مراسم که تیرماه سال جاری انجام شد نمایشگاهی از آثار پژوهشی طلاب مدارس علمیه تهران برپا گردید و اعضای شورای عالی حوزه علمیه استان تهران از این نمایشگاه دیدن کردند.
همچنین در نشستی جداگانه معاونین پژوهش حاضر در این مراسم به بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی انتشار مجلات علمی در مدارس پرداختند.
در پایان مجوزهای نشریات و کانون‌های علمی مدارس نیز اعطا شد و نشریه مرآت مدرسه علمیه امام صادق(ع) دماوند تنها نشریه‌ای بود که توانست مجوز دائم انتشار را از حجت الاسلام عماد معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور دریافت نماید. برای چند مدرسه دیگر نیز مجوز موقت نشریه صادر گردید.
همچنین کانون کلام و عقاید مدارس فیلسوف الدوله و خاتم الاوصیاء(عج) و نیز کانون ادبیات عرب مدرسه امام صادق(ع) دماوند با کسب مجوز از سوی حجت الاسلام عماد آغاز به کار کردند.
لازم به ذکر است نمایشگاهی مشابه در کنار تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم در حاشیه معارفه اعضای شورای حوزه علمیه استان تهران و مدیریت مرکز برگزار شد که آیت‌الله مقتدایی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور از آن بازدید کردند.

نقشه سایت :: sitemap