حوزه تهران، واقعاً حوزه ریشه داری است. مقام معظم رهبری
.:: گزارش هفته پژوهش مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء(عج) ::.
این همایش به مناسبت هفته پژوهش و به منظور گرامیداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت‌الله عمید زنجانی، رییس اسبق دانشگاه تهران با حضور طلاب، استادان، مسؤولان فرهنگی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء (عج) تهران برگزار و از مقام علمی این استاد فرازنه حوزه و دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمدرضا امام، ‫رییس دانشکده الهیات دانشگاه تهران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره آیت‌الله مفتح و آیت‌الله عمید زنجانی، ‫انقلاب اسلامی را سبب وحدت حوزه و دانشگاه دانست‫و گفت: ‫قبل انقلاب حوزه و دانشگاه به هم بد بین بودند، ‫دانشگاهی ها حوزه را دوراز تمدنو حوزه دانشگاه را بی دین می دانست.

‫وی یکی از راه‌کارهای تعطیل حوزه توسط رِژیم را تاسیس دانشکده الهیات دانستو افزود: بزرگانی مثل شهید مطهری و مفتح ‫با وردو به دانشگاه این نقشه شوم را خنثثی کردند.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام سماوات معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران با اشاره به تاکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ‫امروز یکی از مهمترین امور ضروری درحوزه توجه به تحقیق و نگارش است.

‫وی معنویت و صفای حوزه را امری لازم دانست و ادامه داد: وحدت به این معنی است که این خوبی های حوزه وارد دانشگاه شود.

‫حجت‌الاسلام سماوات علم آموزی را در اسلام بسیار مهم دانستو با بیان روایاتی افزود: هیچ چیز در اسلام به اندازه علم مورد توجه نیست؛ ‫چرا که علم تعبد و اخلاق می آورد.

‫همچنین مصطفی حمیدیه، ‫استاد حوزه و دانشگاه، ‫یکی از آرمان‌های امام را وحدت امت عنوان کرد و افزود: براساس تفکر امام راحل وحدت بین نخبگان ثمرات مهمتری دارد و وحدت حوزه و دانشگاه مثل مغز پیکری می ماند که سیاستهای جامعه اسلامی را پیش می برد.

لازم به ذکر است، در این مراسم از تعدادی از طلاب ممتاز و برتر شرکت کننده در اردوی پژوهشی - علمی نقد کتاب «مکتب در فرآیند تکامل» اثر سیدحسین مدرسی طباطبایی تجلیل به عمل آمد.

نقشه سایت :: sitemap